Bursa Ortodontist Doktorlar

Başlıklar

Bursa Ortodontist Doktorlar

Bursa’daki ortodontistler ; İnsanlar her yaşta diş sağlığına ve yapısına dikkat ederler. Ağız, diş ve çene yapısı, kemik ve kaslardan oluşan, kişilerin konuşmasını, yemek yemesini sağlayan bir mekanizmadır. Bu mekanizme işlevsel özelliğinin yapı sıra sahip olduğu estetik yapı ile kişinin görüntüsünü oluşturuyor. Bursa’daki en iyi ortodontistler verdikleri hizmetler ile kişilerin yaşadıkları tüm ortodonti sorunlarına en iyi çözümler buluyor. En iyi ortodontistler arasında yer alan uzman hekim olarak her türlü ortodonti sorunlarına kalıcı çözümler bulunuyor.

Diş Yapısı Neden Bozuk Olur?

Diş yapısında meydana gelen her türlü bozukluk ortodonti tedavi alanına girmektedir. Diş yapısındaki bozukluklar daha çok çapraşıklık olarak ortaya çıkar. Bunun nedenleri ise daha çok genetik faktörlere bağlıdır. Bebeklik döneminde yanlış emzik ürünlerinin kullanılması, süt dişlerinin erken kaybına ve dişlerdeki çapraşıklıkları neden olabiliyor. Genetik sorunların dışında diş yapısının bozulmasına neden olan etkenler şunlardır.

  • Ağızdan solunum yapmak,
  • Parmak emmek,
  • Dudak ya da dil emmek,
  • Tırnak ısırmak,

Bu alışkanlıklar devam ettiğinde, ortodontik problemler görülmeye başlanabilecektir. En iyi ortodontist doktorlara muayene olarak sorunların tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Ortodonti Tedavi Yöntemleri

Ortodontik diş sorunları yaşamaya başladığınızda, modern ortodonti tedavi yöntemleri ile sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bursa’daki en iyi ortodonti doktoru, yeni teknoloji sistemlerini kullanarak istenilen estetik görüntüye kavuşmayı kısa sürede sağlayabiliyor. 

Ortodonti tedavi yöntemleri ile diş ve ağız yapısı estetikliğini kalıcı olarak oluşturuyor ve kişinin hayatı boyunca kendisini daha iyi hissetmesi sağlanıyor. Modern ortodonti tedavi yöntemleri ile çapraşık ve yamuk diş sorunları, diş eti sorunları kısa sürede tedavi ediliyor.

En İyi Ortodonti Hizmeti

Bursa’da en iyi ortodonti doktorundan istediğiniz zaman randevu alabilir ve tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Yapılacak olan ilk muayenede, kişinin diş ve çene sorunları tespit edilir ve tedavi seçenekleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak istediği tedavi için planlama yapılır. Bursa’da en iyi ortodonti hizmetleri çocuklara ve yetişkinleri yaşanılan diş sağlığı sorunlarına göre farklı yöntemlerle uygulanıyor.

Estetik Gülüş Tasarımları

Kişilerin çoğu diş yapılarındaki bozuklukları gidermek ve bununla birlikte estetik gülüş tasarımlarının yapılmasını istemektedir. İlk olarak diş sağlığı sorunları tamamen tedavi edilir. Dişler arası boşluklar, eğik diş yapıları uygulanacak tedavi yöntemleri ile düzeltilir. Diş eti sorunları tamamen giderildikten sonra estetik gülüşün tasarlanabilmesi için diş rengi çalışmaları yapılır. Kişiler konuşurken ve gülerken dişlerinin görüntüsünden rahatsız olabiliyor. Bu psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Bu sorunların çözümü için ortodonti tedavileri ile istenilen estetik görüntüler oluşturulabiliyor.

Ortodonti Tedavisine Karar Vermek

Bursa’da en iyi ortodonti doktoru olarak verilen hizmetler uzmanlık alanına göre veriliyor. Ortodonti tedavisine karar verme işlemleri yapılacak olan ilk muayene işlemlerinden sonra yapılıyor. Hastanın diş yapısındaki bozukluklar tespit edildikten sonra uygulanacak yöntemler sonunda oluşacak görüntü hakkında bilgi veriliyor. Hasta tedavi sürecini istediği zaman başlatabiliyor. Sağlıklı ve daha estetik görünen dişlere sahip olabilmek için ortodonti tedavisi modern yöntemlere başlatılıyor.

Ortodonti Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin ağızındaki çarpık diş yapısı hayat kalitesinin düşmesine neden olabiliyor. Bu kişiler toplum içinde konuşmaya ve gülmeye çekinirler ve psikolojik sorunlar yaşamalarına neden olabiliyor. Ortodonti tedavileri, sorunların çözülmesini sağlayarak daha iyi görünen dişlere sahip olmayı sağlıyor. Bursa’daki en iyi ortodontistler tarafından uygulanan tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır.

  • Pekiştirme tedavisi,
  • Seramik braketli tedaviler,
  • Porselen braketli tedaviler,
  • Şeffaf plaklarla tedaviler,

Ortodonti sorunlarına göre farklı tedavi yöntemleri kullanılabiliyor. Doğru tedavi yönteminin kullanılması sürecin hızlanmasını sağlayacaktır.

Bursa Ortodontist Tedavileri

Bursa’da en iyi ortodontistlerden tedavi hizmeti almak isteyenler, uzman hekim seçimini doğru yapmalıdır. Verilen bilgilendirmeler ve yönlendirmelerle, uygulanan tedavi yöntemlerinin başarılı ve kaliteli olduğu gösteriliyor. Dişlerinizin yapısında ya da çene yapısında sorun olduğunu düşündüğünüz zaman en iyi ortodonti tedavisini alabilirsiniz. Bunun için iletişim seçenekleri üzerinden irtibat kurmak bilgi almak ve randevu oluşturmak yeterlidir. Diş sorunlarınız ile ilgili en iyi tedavi yöntemlerinin uygulanmasını istediğinizde ücretsiz ortodonti kontrollerini yaptırarak, ihtiyaç olan ve yapılması gereken tedaviler hakkında hemen bilgi alınabilir. Hastalar, tedavi sonrasında sahip olacakları yeni diş görüntüleri hakkında bilgi aldıktan sonra ortodonti tedavi hizmeti almaya başlayarak sorunların çözülmesini sağlayabiliyor.

“Bursa Ortodontist doktorlar”

  

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more