0544 354 73 569.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3Osmangazi/BURSA
[theme_rslider_element dots=”true” zoom=”false” rs_images=”1757,336″]

{slide}

GÜLÜMSEMENİN
KEYFİNE VARIN

[/theme_rslider_element]

Dr. Bircan BEKTAŞ Bursa Ortodonti Uzmanı

Bursa
 Ortodontist

Ağız ve diş sağlığında, dişinizin çürük olmaması ya da ağrı yapmıyor olmaması dişlerinizin sağlıklı olduğu anlamına gelmemektedir. Ağız, dişlerinizin ve çenenizin bir arada işlediği mekanik bir sistemdir, kemik ve kasların birleşimiyle oluşmaktadır. Bu nedenle ortodonti dediğimiz tedavi şekli, uyumsuz ve anormal gelişmekte olan çene yapısı ve dişlerin ilişkisini teşhis etmek ve düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bursa ortodonti tedavileri, uzman doktorumuz tarafından hastanın ağız ve diş sağlığına yönelik tekniklerin uygulandığı kliniklerimiz arasında yer almaktadır.

drbircanbektas
Neler yaparız?

Tedavilerimiz

[medin_icon icon=”icon-icon-whitening” class=”service-box-icon”][medin_icon icon=”icon-icon-whitening” class=”service-box-icon-bg”]

Lingual Ortodontik Tedavi

Diş ve çene bozuklukları tedavisinde kullanılan Lingual Ortodontik Tedavi, gelişen tıp teknolojisi ve uygulanan diş teli yöntemlerinin de değişimiyle en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmuştur.

[medin_icon icon=”icon-icon-orthodontics” class=”service-box-icon”][medin_icon icon=”icon-icon-orthodontics” class=”service-box-icon-bg”]

Ortognatik Cerrahi

Diş, çene bozukluklarına neden olan üst ya da alt çenenin önde veya arkada olma nedenlerine bağlı oluşan işlevsel bozukluklarda ortognatik cerrahi tedavisi gerekmektedir.

Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi

Sağlıklı ve güzel dişler için uzman diş hekimimiz tarafından yapılmakta olan ortodontik tedavi, yetişkinlerin diş ve çene problemlerine kesin çözüm sunarak hem daha estetik bir görünüme sahip olmaları hem de dişlerinin verdiği rahatsızlıklardan kurtulmalarını sağlamaktadır.

Çocuklarda Ortodontik Tedavi

Çocuklarda 6-7 yaşlarında yapılması gereken ortodontik muayene, ağız, çene ve diş gelişimi için önemli bir zamanlamadır. Çocuklar büyüme gelişim çağlarında diş kayıpları yaşayabilir, yanlış çene hareketlerinden dolayı dişlerin yanlış gelişmesine neden olabilir..

[medin_icon icon=”icon-icon-implant” class=”service-box-icon”][medin_icon icon=”icon-icon-implant” class=”service-box-icon-bg”]

Estetik Tel Tedavisi

Ağız sağlığı için önemli bir yere sahip olan dişlerin, zamanla eğrilmesi ve çürümesi sağlık bozukluklarına neden olduğu gibi kötü bir görünüme de sebebiyet vermektedir. Bu alanda uzman olan hekimlerimiz hem estetik hem de sağlıklı dişlerin bakımı için Estetik tel tedavisi uygulayarak tedavi sırasında da dişlerinizin kötü görünmemesini sağlayacaktır.

[medin_icon icon=”icon-emergency” class=”service-box-icon”][medin_icon icon=”icon-emergency” class=”service-box-icon-bg”]

Pekiştirme Tedavisi

Dişlerin yanlış konumlanması nedeniyle uygulanmakta olan Bursa Ortodontist uzmanımızın tedavi yöntemleri ile dişlerinizin zamanla düzelmesi ve sağlıklı bir şekle gelmesi sağlanmaktadır. Fakat diş telleri ya da şeffaf apareyler sonrasında dişlerin eski şeklini almaması için pekiştirme tedavisi uygulanması gerekmektedir.

Öncesi ve Sonrası

Bursa Ortodonti

Güzel ve etkileyici bir gülümseme, kişinin kendine güvenini artırdığı gibi karşısındakini de rahatlatır. Çünkü konuşma ve gülme sırasında gözler dişlere odaklanır. Ahenkli bir gülümseme, iletişim başarısında kişiye çok büyük bir avantaj sağlar.

oncesi 6sonrasi 6
oncesi 3sonrasi 3
oncesi 2sonrasi 2
oncesi 5sonrasi 5
Bursa ortodonti uzmanı

Gülümsemek 
Herkesin Hakkı

Ağız ve Diş Sağlığı problemlerinizle ilgili çözüm arıyorsanız, Hemen bizi arayın.

bursa ortodontist 3
Bursa Ortodontist

Ağız ve diş sağlığında, dişinizin çürük olmaması ya da ağrı yapmıyor olmaması dişlerinizin sağlıklı olduğu anlamına gelmemektedir. Ağız, dişlerinizin ve çenenizin bir arada işlediği mekanik bir sistemdir, kemik ve kasların birleşimiyle oluşmaktadır. Bursa ortodonti tedavileri, uzman doktorumuz tarafından hastanın ağız ve diş sağlığına yönelik tekniklerin uygulandığı kliniklerimiz arasında yer almaktadır.

çocuklarda ortodontik tedavi
Çocuklarda Ortodontik Tedavi

Çocuklarda Ortodontik Tedavi, her zaman daha iyi sonuçlar alınan ve kısa süren tedavilerden biridir. Çocuğun dişleri tam olarak konumlanmadan ve çene hareket bozuklukları alışkanlık haline gelmeden problemler saptanarak, Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından tedavi edilecek ve hayatı boyu güzel dişlere sahip olması sağlanacaktır.

yetişkinlerde ortodontik tedavi
Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi

Yetişkinlerde uygulanan ortodonti tedavi yöntemleri ile çarpık dişler düzeltilmekte böylece diş problemleri yaşadıkları alanlardaki diş eti çekilmeleri, dişlerin sızlaması ve dişlerin giderek eğilme göstermesi gibi problemler ortadan kalmaktadır. Sağlıklı ve estetik görünümlü bir ağız yapısı oluşmaktadır.

estetik ortodonti
Estetik Tel Tedavisi

Dişlerin doğru konumlanmasıyla birlikte, güzel bir gülüşe sahip olacağınız gibi kısa zamanda konuşma ve çiğneme alışkanlıklarınız da iyileşecek, sağlıklı olması sağlanacaktır. Uzman diş hekimlerimiz tarafından Bursa ortodonti tedavisi estetik diş telleri ve düzenli kontrollerle yapılmaktadır.

ilk muayene ortodonti
İlk Muayene

Ağız ve diş sağlığı için önemli olan ilk muayene, hastanın diş problemlerinin teşhis edilmesi ve tanıya göre hareket edilmesi için önemli bir aşamadır. Bursa ortodontist tedavisi için hasta kendi teşhisi koyamayacağı gibi çocukların diş problemleri dışarıdan bakılarak anlaşılamamaktadır. Bu nedenle her zaman uzman bir diş hekimine başvurulması küçük yaşlardan itibaren önemlidir.

lingual ortodontik
Lingual Ortodontik Tedavi

Lingual kelime anlamı olarak dil anlamına gelen bir terminolojidir. CAD/CAM teknolojisiyle dişin ön kısmına yerleştirilmeyen braketler, dişlerin dil kısmına dönük yani iç kısmına yerleştirilerek dışarıdan görünmemesi sağlanmaktadır. Dişlerin iç yüzeyine yerleştirilerek, yetişkinlerin sosyal hayatlarını etkilemeyecek olan Lingual ortodontik diş telleri, tedavi için ideal seçimlerden biri olabilmektedir.

ortognatik cerrahi
Ortognatik Cerrahi

Ortognatik bozukluklar, hastanın konuşma ve nefes alma problemlerine etki edebilecek düzeyde müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Isırma ve çiğneme işlevinin düzelmesi, çenenin doğru konumlanması sonucu estetik olarak da hastanın yüzündeki farklılığın giderilmesi ve çene ağrılarının hafiflemesi için Bursa Ortodontist uzmanımızdan bilgi alabilirsiniz.

pekistirme tedavisi
Pekiştirme Tedavisi

Bursa Ortodontist uzmanımız tarafından yapılmakta olan pekiştirme işlemleri, ömür boyu güzel dişlere sahip olmanızı ve bu estetikliğin kalıcı olmasını sağlayacaktır. Doktorunuza belli aralıklarla muayeneye gelerek, sürecin sıkıntısız geçmesini ve kısa sürmesini sağlayabilirsiniz.

seffaf plaklarla ortodontik tedavi
Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi

Normal şartlarda dişlerin yanlış konumlanması nedeniyle çarpışık bir görünümün giderilmesi için diş teli tercih edilmektedir. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte dişlerin düzgün bir şekilde konumlanması için ortodontik tedavi yöntemleri arasında yer alan şeffaf plaklar hem görünümünüzün etkilenmemesini hem de dişlerinizin sağlıklı bir şekilde düzelmesini sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Teller takıldıktan 24 saat sonra hafif hassasiyet oluşmaya başlamaktadır. Ancak bu durum 7-10 gün içerisinde sonlanmaktadır. Genellikle ağrı kesici almaya gerek yoktur. Eğer fazla hassasiyet olursa düşük dozda ağrı kesici kullanılabilir.

Ön dişlerle kesinlikle koparma, ısırma işlemi yapılmamalı, gıdalar el veya bıçak ile parçalanıp mümkün mertebe küçük lokmalar haline getirildikten sonra tüketilmelidir. Çiğneme işlemi çift taraflı yapılmalıdır. (Dişlere yapıştırılan braketlerin kopmasına sebep olabileceğinden ve ısırma sırasında ön dişlerde ağrıya sebep olabileceğinden dolayı)
Sabit tedavi esnasında bazı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durulması veya bir takım gıdaların tüketilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunların başında;
Yüksek oranda şeker içeren yiyeceklerden uzak durulmalı. (Çürük oluşturma riskini artırdığından dolayı)
Sakız, karamel gibi yapışkan gıdalardan uzak durulmalı. (Çürük oluşma riskini artırdığından ve dişlere yapıştırılan braketlerin kopmasına sebep olabileceğinden dolayı)
Kabuklu ve çekirdekli gıdaların kabuk ve çekirdekleri ayıklandıktan sonra tüketilmeli. Mesela erik, kayısı, hurma zeytin vb. gıdaların çekirdekleri dışarıda ayıklandıktan sonra ağıza alınmalı, kesinlikle ağız içerisinde ayıklama yapılmamalı. Aynı durum kabuklu kuru yemişler içinde geçerlidir. (Dişlere yapıştırılan braketlerin kopmasına sebep olabileceğinden dolayı)
Kola, Fanta, Gazoz gibi asitli içecekler kesinlikle tüketilmemelidir. (Dişlere yapıştırılan braketlerin yapıştırıcılarının etkisini azalttığı ve dolayısıyla kopmalarına sebep olabileceğinden, yüksek şeker içerikleri dolayısıyla çürük riskini arttırdığından ve dişlerde renklenmeye sebep olabileceğinden dolayı)

Ortodontik tedavi başladıktan sonra çok özenli ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için ortodontik diş fırçası ve arayüz fırçası dediğimiz küçük fırçalar yardımıyla gıda artıkları uzaklaştırılmalı. Günde en az 2 defa dişler fırçalanmalıdır. Detaylı diş fırçalama tekniği video üzerinde anlatılmaktadır.

Tedavi süresinin kısa sürmesi için;

  • Dişler mümkün olduğunca iyi temizlenmelidir.
  • Yeme-içme sırasında dikkat edilmesi gereken kurallara iyi bir şekilde uyulmalıdır.
  • Tedavi sırasında kullanılması gereken haraketli apareyle ve ağız içi lastik gibi tedaviyi hızlandıracak nesneler çok iyi kullanılmalıdır.

Blog

Diş Teli Lastiği Lastiği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ortodonti tedavisinde kullanılan, tedavinin önemli parçası olan diş teli lastiği nedir ve ne işe yarar…

Diş Teli Ağrısı Nasıl Geçer? Neden Olur?

Ortodonti tedavi sırasında görülen diş teli ağrısı beklenen geçici bir durumdur. Diş teli ağrısının geçmesi…

Şeffaf Plak (Invisalign) Tedavisi Nedir? 2023 Fiyatları

Ortodonti tedavileri içerisinde en çok merak edilen işlemlerden birisi de Şeffaf Plak Tedavisidir. Dişlerdeki şekil…

Bursa Diş Taşı Temizleme ve Fiyatları 2023

Diş taşı temizleme işlemi fırçalamak gibi düzenli olarak yaptırılması gereken diş bakımlarındandır fakat çoğu zaman…

Galeri

Ortodontik Tedavi Öncesi ve Sonrası

[theme_gallery_popover_element gal_rows_classes=”no-gutters mx-lg-15,no-gutters mx-lg-15″ gal_cols_classes=”col,col,col d-none d-sm-flex,col d-none d-sm-flex,col d-none d-lg-flex,col,col,col d-none d-sm-flex,col d-none d-sm-flex,col d-none d-lg-flex” gal_images=”1771,1772,1774,1775,1777,1779,1780,1782,1786,1787″][/theme_gallery_popover_element]

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa'da sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Osmangazi / Bursaİletişime Geç