Gülüşleriniz Zenginliğinizdir

Gülmek vücudunuzda salgılanan hormonlar ve psikolojik anlamda kendinizi iyi hissetmenizden dolayı oldukça önemlidir. Gülerken kafasını çevirmek veya eksik şekilde gülmek zorunda kalan sayısız insan olduğunu fark etmek mümkündür. Dişlerinizin çürük olmaması, temiz ve bakımlı görünmesi gülümserken çekinmemek adına yeterli değildir. Çünkü dışarıdan göründüğü hali ile sadece dişleriniz çiğneme ve sindirim fonksiyonlarında etkili sonuçlar ortaya koymaz. 

Ek olarak çene ile olan yerleşim ve fonksiyon ilişkisine bağlı olarak farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Gülerken dişlerinizin ayrık, farklı büyüklükte ve estetik sorun olduğunu ortaya koyacak şekilde durduğunda bu durumun bir rahatsızlık olduğunu anlamak mümkündür. Böyle hallerde ortodonti adı verilen birimden profesyonel destek almak ve destek almak için de geç kalmamak önerilir.

Başlıklar

Bursa’da Ortodonti Olanakları

Küçük yaştan itibaren fark edilen bu tarz çene ve diş sorunlarının tedavisinde Bursa ortodonti olanaklarını araştırmak gerekir. Çünkü hayatınızın bütününü etkileyecek kadar önemli sorunların çözümünde gerekli olan tedavilerin sunulduğu alandır. Dişleriyle alakalı görsel sorunların dışında çeneden kaynaklanan yapısal sorunların çözülmesinde de gerekli olan desteği sağlar.

Ortodontide Yapılan Tedaviler

Başvurduğunuz ortodonti tedavilerinin başarılı şekilde sonuçlanması için gerekli olan ilk etmen alanında uzman ve başarılı bir hekimle yola çıkmaktır. Ortodonti tedavisinde yapılan bazı uygulamalar:

  • Yetişkin ortodontisi,
  • Çocuk ortodontisi,
  • Estetik diş teli uygulamaları,
  • Pekiştirme tedavisi

Şeklinde sıralanabilir. Bunların yanında hastanın durumuna ve yapılan tanıya göre farklı işlemlerden bahsedilmesi de söz konusu olabilir.

Ortodontide Diş Teli Çözümleri

Ortodonti denildiğinde en sık akla gelen tedavilerin başında diş teli uygulamaları bulunur. Diş teli uygulamalarının yapılması durumunda estetik kaygıların ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Ama estetik diş teli tedavilerinde şeffaf veya rahatsızlık vermeyecek şekilde kullanılan diş teli olduğundan rahatsızlık vermez. Bu nedenle tedavi süresi boyunca hastaların gerekli olan süreçte rahatsızlık yaşamasının da önüne geçilmiş olur.

Ortodonti Tedavilerinin Başarısı

Başarılı bir ortodonti tedavisi olması için hekimin uzman olması en önemli etmendir. Başarılı sonuçlar elde etmek için ise sürece bağlı kalarak ve tedaviyi bırakmadan ilerlemek gerekir. Erken yaşta başlanan tedavinin sonuçlarının daha etkili ve kısa sürede ortaya çıkması mümkün olsa da fark edildiği andan itibaren hekime başvurulması geç kalındığı anlamına gelmez. Hastaların tedaviye uymaları ve hekim seçiminde doğru araştırmalar yapmaları tedavilerin başarılı olmasında etkendir. Geç kalmadan gülüşlerinizin daha sağlıklı ve mutluluk veren bir yapıya kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more