Gülüşlerinizle Büyüleyin

Dişleri beyaz, çürük olmayan, ağrı hissetmeyen veya ferah bir ağız yapısına sahip olan kişilerin diş sağlığının yerinde olduğunu düşünmek hata olacaktır. Çünkü dişlerin tek fonksiyonu çiğnemek, sindirim sistemine katkıda bulunmakla sınırlandırılamaz. Dişlerin çene ile olan bağlantısını bilenlerin ne kadar iç içe olduğunu anlamak konusunda sorun yaşamaz. Hastaların genellikle genetik yapıdan kaynaklı şekilde yaşadıkları çene ve diş sorunlarının çözümünde ortodonti tedavilerinden destek alması önerilir. 

Oldukça erken yaşta dişlerin yerine yerleşmesi ve kalıcı dişlerin çıkması sonrasında fark edilen yapısal değişimler ortodonti alanında uzman bir hekime başvurmanız gerektiğini ortaya koyar. Hekim tarafından yapılan inceleme ve gerekli görüntüleme işlemlerinden hemen sonra tanı ve tedavi sürecine başlanır. Bunun için gülüşlerinizi saklamanız veya rahatça gülmeyi ertelemeniz gerekmez.

Başlıklar

Gülümsemek ve Ortodonti İlişkisi

Gülerken ağzını kapatan, başını çeviren veya farklı sorunlar yaşayan kişilerin dişlerinde genel anlamda çene ilişkisinden kaynaklanan yapısal sorunlar olduğu düşünülür. Bursa ortodonti hizmetlerinden yararlanmak için öne sürülen nedenler arasında estetik kaygılar yanında zaman içinde çiğneme fonksiyonunda yaşanan sorunlar da gözlemlenir. Gülümserken yaşanan sorunların giderilmesi için ortodonti tedavilerinden yararlanmak önemlidir.

Ortodonti Tedavilerinin Süreçleri

Her konuda olduğu gibi hastanın durumuna ve tanının ne olduğuna göre farklı işlemler yapılması gerekebilir. Uzman hekim tecrübe ve yetkinliğine bağlı olarak tanı koyduktan sonra tedavi süreci ile alakalı da bilgi verir. 

Bazı tedavi birim ve alanları ise şu şekildedir:

  • Pekiştirme,
  • Estetik diş teli uygulamaları,
  • Yetişkin ortodontisi,
  • Çocuk ortodontisi olarak sıralanabilir.

Bunların tamamı uzman bir ekip ve hekim eşliğinde uygulandığında anlamlı olacaktır. Aksi durumda tedavilerin süreçlerinde uzama yaşanması ve çeşitli sorunların ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Tellerden Korkan Hastalara Son

Yaş fark etmeksizin diş ve çene yapısında çeşitli sorunlar olan hastalar kullanımına sık başvurulan diş tellerini kullanmak durumunda kaldıklarında estetik kaygılar yaşayabilir. Bu sorunların ortaya çıkması halinde estetik, görünmeyen veya daha az görünür olan diş teli kullanımı yoluna gidilir. Bu durum hastaların tedavi sürecinde daha rahat olmasını sağlar. Böylece hastaların kendini daha iyi ve rahat hissetmesi kaçınılmaz bir durum olur.

Gülüşleriniz Kaybolmasın

Gülümsemek ve kendinizi daha özgüvenli hissetmek için ortodonti tedavilerinden yararlanmak gereklidir. Bunun yanında tedavi sonucunda hekimin önerilerine ve kontrol durumlarına uymak da gereklidir. Gülüşleriniz daha çok mutluluk verdiğinde tedaviye neden daha erken başlamadığınızı sorgulamanız söz konusu olacağından geç kalmadan hekime başvurmalısınız.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more