Bursa Ortodonti Uzmanı

Diş teli olarak bildiğimiz ortodonti tedavisi, diş ve çene yapısında anormal düzeyde bozukluklar olan kişiler için uygulanan bir işlemdir. En yaygın ağız ve diş problemlerinde olan bu bozukluklar, bireylerde konuşma bozuklukları yaratırken aynı zamanda dış görünüş olarak da olumsuz bir hava yaratır. Uzman doktor ve ekibimizle uzun yıllardır Bursa’da ortodonti hizmeti veren kliniğimiz, profesyonel çözümlerle kısa sürede sağlıklı bir ağız ve diş yapısına kavuşmanızı sağlıyor. Bursa ortodonti uzmanı tercihleriniz için kliniğimizi tercih ederek profesyonel müdahalelerle sağlıklı ve etkili bir diş yapısı yakalayabilirsiniz.

Başlıklar

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisinde dişlere çeşitli materyaller kullanılarak bir tel takma işlemi yapılır.

İşlem için kullanılan ana materyaller şunlardır:

  • Braket
  • Tel
  • Bant ve tüpler
  • Destekleyici diğer parçalar

Braket, dişlerin üzerine yapıştırılan ve içinden tellerin geçtiği parçanın adıdır. Bu parça; metal, zirkonyum ya da seramik gibi farklı maddelerden oluşabilir. Her bireyde ağız yapısına göre farklı şekillerde uygulanan bu işlem, birkaç farklı seansta uygulanabiliyor. Uzman doktorumuz, yaptığı muayene ile ağız yapınızı doğru şekilde teşhis ederek en doğru materyalleri ve tedavi yöntemini seçecektir. Doğru bir müdahale ve materyal kullanımı ile çene yapınızdaki bozukluklar kısa sürede ortadan kaybolacaktır. Uyguladığımız yöntemler sayesinde %100 oranında kalıcı çözümler sunarak sağlıklı bir çene yapısı meydana getiriyoruz.

Ortodonti Tedavisinde Ağrı Olur mu?

Uzman doktorumuz ve ekiplerimizle uygulayacağımız ortodonti tedavisinde, işlem sırasında herhangi bir tahribat ya da ağrı meydana gelmeyecektir. Ortodonti tedavisinde bozuk olan diş ve çene yapısı, belirli materyallerle normal şekline getirilir. Bu işlem, doğal olarak dişlerde ve çene yapısında belirli bir baskı yaratacağı için; işlem sonrasında ilk 24 saat içerisinde belirli hassasiyetler meydana gelebilir. Hafif ve orta düzeyde oluşacak bu ağrılar, yaklaşık olarak 1 hafta kadar devam edebiliyor. Uzman doktorumuzun uygun gördüğü durumlarda bu ağrılar için hafif dozlarda ağrı kesici kullanılabilir. Ancak genel olarak yaşanan bu hafif ve orta düzeyli ağrılar, herhangi bir ilaç kullanımı gerektirmiyor. Uygulayacağımız doğru tedavi yöntemleri ve materyalleri dişlerde minimum düzeyde hassasiyet yaratacak şekildedir.

Ortodonti Kimler İçin Uygulanabilir?

Ortodonti tedavisi, her yaş gruba ait bireyler için uygulanabiliyor. Kliniğimizde uygulanan ortodonti uygulamaları, yetişkin ve çocuklar için ayrı yöntemlerle uygulanıyor. Söz konusu tedavi, çocuk yaştaki bireyler için daha kolay uygulanırken erken çözüm getirebiliyor. Yaş ilerledikçe ağız ve çene yapısındaki genetik bozukluklar daha ileri düzeye ulaşacağı için, tedavinin süresi ve şekli de değişecektir. Bu bakımdan genetik olarak ağız ve çene yapısında anormal düzeyde bir bozulma görünüyorsa, çocuk yaşlarda bunun düzeltilmesi tavsiye edilir. Uzman doktorumuz eşliğinde uygulanacak olan ortodonti tedavisi, tüm yaş gruplar için kesin ve kalıcı çözümler meydana getirecektir.

Ortodonti Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Uygulanacak olan ortodonti işlemi sonrasında uzman doktorumuz sizlere en doğru rehberliği yaparak beslenme şekilleri hakkında detaylı bilgi verecektir. Diş teli uygulaması yaptıran kişilerin işlem sonrasında özellikle beslenme sırasında çiğneme ve koparma yapmaması gerekir. Bu tarz besinleri bıçak yardımıyla parçalayarak lokma halinde yemeniz önerilir.

Ayrıca ağır şeker içeren besinler, kabuklu besinler ve sert çekirdekli meyveler; diş teli taktıran kişilerin dikkatli tüketmesi gereken besinlerdir. Ortodonti tedavisinde en önemli materyal, ön dişlere takılan braketlerdir. Tüketeceğiniz besinlerin, bu braketlerin kopmasına sebep olmayacak şekilde yenilmesi gerekiyor. Besinleri çiğneme işlemi çift taraflı şekilde yapmak, braketlerin kopmasını önleyecektir.

Ortodonti işlemi yaptıran kişilerin en uzak durması gereken gıdalardan birisi de asitli içeceklerdir. Bu içecekler braketlerin kopmasına sebep olabilir ve dişlerde hızlı çürümeler yaratabilir. Tedavi sonrasında işleyecek olan süreç hakkında uzman doktorumuz sizlere detaylı bilgilendirmeyi yaparak süreci en doğru şekilde yürütmenizi sağlayacaktır.

Bursa Ortodonti Fiyatları

Ortodonti işleminde uygulanacak fiyatlar; tedavinin şekline, çene yapısındaki bozukluğun derecesine ve kullanılan materyallere göre değişkenlik gösterir. Özellikle kullanılan braketlerde uygulanan zirkonyum, seramik ve metal gibi farklı maddeler için fiyatlar değişecektir. Net fiyat edinmek için ortodonti öncesinde kliniğimizi ziyaret ederek detaylı muayeneden geçebilir, diş ve çene yapınızdaki bozuklukların derecesini öğrenebilirsiniz. Bizlere www.drbursaortodontist.com adresinden ya da irtibat numaralarından ulaşarak randevu alabilir, tedavi öncesinde detaylı bir ortodonti muayenesi olabilirsiniz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more