9.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı Metro Yanı, Evke Onyx PlazaOsmangazi / BURSA
bursa ortodontist 2

Bursa Ortodonti Uzmanı

Bursa Ortodontist : Ağız ve diş sağlığında, dişinizin çürük olmaması ya da ağrı yapmıyor olmaması dişlerinizin sağlıklı olduğu anlamına gelmemektedir. Ağız, dişlerinizin ve çenenizin bir arada işlediği mekanik bir sistemdir, kemik ve kasların birleşimiyle oluşmaktadır. Bu nedenle ortodonti dediğimiz tedavi şekli, uyumsuz ve anormal gelişmekte olan çene yapısı ve dişlerin ilişkisini teşhis etmek ve düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bursa ortodonti tedavileri, uzman doktorumuz tarafından hastanın ağız ve diş sağlığına yönelik tekniklerin uygulandığı kliniklerimiz arasında yer almaktadır.

Ortodonti Problemleri Nelerdir?

Diş hekimliği tarafından geliştirilmiş olan ortodonti tedavisi, hastaların ağız ve diş sağlığı üzerine çenenin işlevsel bozukluğu ve dişlerin yanlış gelişimi üzerine uygulanmaktadır. Ortodonti problemleri yaşayan hastanın yaşına bağlı olarak dişlerinin eğri çıkması, üst üste binmesi ve diş kayıpları sonrası dişlerin yanlış tarafa yönlenmesine engel olmak, tedavi sonrası dişlerin düzelmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Çocuk, ergen ve yetişkin bireylerin hayatının her döneminde yaşayabileceği bu problemler, tedavi edilmediği takdirde ağzın işleyişini bozabilir, ağız solunum yollarında problemlere neden olabilir ve diğer dişlerin de yapısının bozulmasına neden olabilir. Bursa ortodontist, hastanın ağız ve diş sağlığı problemlerini analiz ederek, kısa zamanda tedavi uygulamasına başlar, dişlerin gelişim evresini kontrol altına alırız.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisi, hastanın çene ve ağız yapısıyla birlikte yaşadığı problem ve hastalık teşhis edildikten sonra yapılmaktadır. Dişlerin hangi durumda olduğu, hastanın yaşı ve ortodontik sorunları saptandıktan sonra hastanın ağzına hareketli apareyler veya fonksiyonel apareyler uygulanabilir. Sabit, hareketli ve fonksiyonel olarak kullanılan apareyler, hastanın problemine göre değişim gösterebilmektedir.

Bursa ortodontist hastanın dişlerinin tedavisinde kaliteli materyallerden elde edilmiş, apareyler kullanarak olabildiğince ağrısız bir tedavi yöntemi belirleyecektir. Hayatınız boyunca kullanacağınız sağlıklı dişlerin tedavisi ve gelişimi için uzman hekimimize güvenebilir, bu konuda kliniğimizden bilgi alabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinin Önemi

Ortodonti tedavisi erken yaşlarda yapılmadığı takdirde hastanın gelişim sürecinde daha büyük diş problemlerine yol açmaktadır. Eğri çıkan dişler, çenenin işlevini bozduğu gibi diğer dişlerin de sancılı bir sürece girmesine neden olur. Bu alanda uzman olan hekimimiz, erken tedavi yöntemleri uygulayarak kısa zamanda dişlerin normal bir şekilde gelişmesini ve diş kayıpları yaşanmamasını sağlayacaktır.

Uzun süreli ve kısa süreli tedavi yöntemleri uygulanan hastaların diş ve çene bozukluklarına engel olacak olan apareyler, dişlerinizin güzel bir hal almasını ve gülüşünüzün estetik görünmesini de sağlayacaktır. Ortodonti branşı üzerinde uzmanlaşmış olan hekimimiz sayesinde diş ve çene problemleriniz, diş eti hastalıklarınız ve diş kayıplarınız tedavi edilerek önlenecektir.

Çocuk Ve Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Bursa Ortodontist tedavisi yapılan kliniğimizde, çene genişletici apareyler,seramik braketler ile tedavi, kötü ağız alışkanlıklarını giderici tedaviler, Şeffaf plaklar ile ortodonti, lingual ortodonti, uygulanmaktadır. Şeffaf düzeltici plaklar tarafından uygulanan tedavide, hastanın dişleri düzeltilir ve çenesinin rahat bir şekilde hareket etmesi sağlanır.

Çocukların dişlerinin gelişimi ve çene yapılarının tedavi edilebilmesi daha kolay olduğu gibi yetişkinlerin de gelişen tedavi yöntemleri sayesinde, ortodonti tedavisinden olumlu geri dönüş almaları söz konudur. Çene eklemi ve diş konumu bozuklukları için uygulanacak tedaviler, kısa zamanda sonuç almanızı sağlayarak, dişlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Alt ve üst çene problemleri, diş çapraşıklıkları, gömülü dişlerin sürdürülmesi ayrık dişlerin tedavisi için kliniğimize başvuru yapacağınız gibi randevu almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz
  • [medin_icon icon=”icon-clock”]Pzt-Cum 09:00 – 19:00
    Cumartesi 09:00- 19:00
    Pazar Kapalı
İletişim Bilgileri
  • [medin_icon icon=”icon-clock”]Telefon: 0 544 354 73 56

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more