9.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı Metro Yanı, Evke Onyx PlazaOsmangazi / BURSA
lingual ortodontik tedavi

Diş ve çene bozuklukları tedavisinde kullanılan Lingual Ortodontik Tedavi, gelişen tıp teknolojisi ve uygulanan diş teli yöntemlerinin de değişimiyle en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmuştur. Her ortodontik tedavi için uygun olmayan lingual braketler doktorların uygun gördüğü durumlarda uygulanmaktadır.

Lingual Ortodontik Nedir?

Lingual kelime anlamı olarak dil anlamına gelen bir terminolojidir. CAD/CAM teknolojisiyle dişin ön kısmına yerleştirilmeyen braketler, dişlerin dil kısmına dönük yani iç kısmına yerleştirilerek dışarıdan görünmemesi sağlanmaktadır. Dişlerin iç yüzeyine yerleştirilerek, yetişkinlerin sosyal hayatlarını etkilemeyecek olan Lingual ortodontik diş telleri, tedavi için ideal seçimlerden biri olabilmektedir.

Bursa ortodontist tedavi yöntemleri arasında kullanılan lingual diş telleri, dişlerinizin bozukluklarını ve diş eti hastalıklarınızı giderebilmekte ve diğer diş telleriyle aynı işleve sahip olmaktadır. Görünüm olarak tercih edilen lingual tedavi uzmanlarımız tarafından tercih ettiğiniz zaman uygulanmaktadır.

Lingual Ortodontik Tedavi Avantajları Nelerdir?

Lingual braketler hastaların dış görünümüne yönelik avantajlar sağlamaktadır. Özellikle sosyal hayatlarında görünüşleri için normal diş tellerini tercih etmeyen hastalar, dişlerinin sağlığı için rahatlıkla bu yöntemden yararlanabilir. Dişlerin arka kısmına yerleştirilen lingual braketler, dişlerin doğru bir şekilde konumlanmasını sağlar, dişin yapısal bozukluklarını giderir.

Bursa ortodontist tedavi yöntemleri arasında yer alan lingual braketler, dilin dil kısmında bulunmasını sağlayacak ve dış görünümünüzün tedavi sırasında da eskisi gibi görünmesini sağlayacaktır. Özel üretim olan braketler, tedavinizin kısa zamanda sonuçlanmasını sağlayan yöntemler arasında yer almaktadır.

Lingual Ortodontik Tedavi Zararlı Mıdır?

Genellikle ağız içinde yer alacağı düşünülerek, konuşmayı ya da yemeyi engelleyeceği düşünülen Lingual ortodontik teller, dünyada en çok tercih edilen, estetik ve sağlık açısından önemli gelişimdir. Hastanın ilk 48 saat tükürük salgılama akışı artmakta, ilk takıldığında dilin tahriş olmasına da neden olabilmektedir. Bunun dışında hasta zamanla diş telinin varlığına alışır ve normal durumuna geri döner.

Hem estetik olarak hem de sağlıksal olarak zararı bulunmayan Lingual ortodontik teller, Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından hastalarımızın diş konumunu ve çene bozukluklarını düzeltmek açısından kullanılmaktadır. Dış görünümünüzü etkilemeyecek olan lingual diş telleri, kısa zamanda sosyal hayatınıza geri dönmenizi sağlayacaktır.

Lingual Braketler Dişlerde Ne Kadar Kalmalıdır?

Bursa ortodontist tedavi uzmanlarımız, her hastanın ve her diş yapısının konumuna göre belirli bir zaman söyleyebilmektedir. Bazı durumlarda kısa sürüleceği düşünülen bu süreç bazen hastanın dişlerinde farklılık olmamasından kaynaklı uzayabilmektedir. Hastaların diş, çene ve kemik yapılarına göre süre uzamakta ya da kısalmaktadır.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more