9.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı Metro Yanı, Evke Onyx PlazaOsmangazi / BURSA

Sağlıklı ve güzel dişler için uzman diş hekimimiz tarafından yapılmakta olan ortodontik tedavi, yetişkinlerin diş ve çene problemlerine kesin çözüm sunarak hem daha estetik bir görünüme sahip olmaları hem de dişlerinin verdiği rahatsızlıklardan kurtulmalarını sağlamaktadır. Çocuk yaşlarda yapılmamış tedavinin yoksunluğu nedeniyle, ortodontik bozukluk çene ağrılarına, diş kayıplarına ve diş eti hastalıklarına neden olabilmektedir. Yetişkinlerde ortodontik tedavi, bu rahatsızlıkların üstesinden gelecektir.

Yetişkinlerde Ortodontik Bozukluklar Nelerdir?

Yetişkinlerde daimi dişlerin sürekli yanlış konumlanması hem çene hareketlerinin işlevselliğini bozabilmekte hem de daha erken yaşlarda diş kayıplarına neden olabilmektedir. Yetişkinlerin ortodonti tedavisi görmesi gereken durumlar şu şekildedir;

  • Çapraşık ve yanlış diş konumlanması
  • Diş gıcırdatma ve diş sıkma problemleri
  • Çene Kapanış bozuklukları
  • Çiğneme hareketlerinde çenenin kayması
  • Solumun problemleri
  • Kaybedilen diş boşluklarına doğru hareket eden dişlerin düzeltilmesi
  • İmplant boşluklarının düzenlenmesi

Yetişkinlerin diş muayenesine gelmesi gereken durumlardan birkaçıdır. Tedavi edilmeyen ortodontik bozukluklar, zamanla dişlerin çürümesini ve çene bozukluklarının artmasına neden olmaktadır. Bursa ortodontist uzmanımız, doğru bir tedavi yöntemi uygulayarak kısa zamanda dişlerinizin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Yetişkinlerde Ortodontist Tedavi Yöntemleri

Diş telleri ile dişlerin konumunun düzeltilmesi sağlanarak, kısa zamanda çenenin işlevsel bozuklukları da çözülecektir. Aynı zamanda dişlerin estetik bir hal almasıyla birlikte, ayrık, çarpık ve boşluk alanlar düzeltilerek kısa zamanda diş problemlerinin üstesinden gelinmektedir.

Bursa ortodontist tedavi yöntemleri uzman hekimlerimizin uygun gördüğü alanlarda uygulanarak tedavinin kısa zamanda yanıt vermesi için düzenli olarak kontrollerin yapılması uygun görülmektedir. Bu uygulama sırasında hastanın tercihine göre şeffaf braketler ve teller kullanılarak tedavi sırasında daha estetik bir görünüm sağlanabilmektedir.

Ortodontist Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Yetişkinlerde uygulanan ortodonti tedavi yöntemleri ile çarpık dişler düzeltilmekte böylece diş problemleri yaşadıkları alanlardaki diş eti çekilmeleri, dişlerin sızlaması ve dişlerin giderek eğilme göstermesi gibi problemler ortadan kalmaktadır. Sağlıklı ve estetik görünümlü bir ağız yapısı oluşmaktadır.

Ortodontist Uzmanlar İle Kısa Dönemli Tedavi

Hayatınızı değiştirecek olan Bursa ortodontist tedavi ile dişlerinizin estetik bir görünüm kazanması amaçlanırken, sağlık problemleri de giderilecektir. Uygun fiyatlı ortodontik tedavi için ortodonti uzmanımızla ilk muayene talebinde bulunabilir ve kısa zamanda diş problemlerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Yetişkin ve çocuk hastalarımızın için uygulayacağımız tedavi yöntemleri ömür boyu diş sağlığı garantisi vererek, ağız, diş ve çene sağlığınız için önemli adımlar atacaktır.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more