0544 354 73 569.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3Osmangazi/BURSA
ortognatik cerrahi 2

Diş, çene bozukluklarına neden olan üst ya da alt çenenin önde veya arkada olma nedenlerine bağlı oluşan işlevsel bozukluklarda ortognatik cerrahi tedavisi gerekmektedir. Tedavi edilmeyen çene fonksiyon bozukluğu hem hastanın yaşam standardını düşürür hem de estetik olarak kötü bir görünüme neden olur. Ortognatik tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabileceğiniz Bursa ortodontist uzmanımız, çene ameliyatı ve ortodontik tedavi işlemleri yapmaktadır.

Ortognatik Rahatsızlıklar Nelerdir?

Ortognatik bozukluklar, hastanın konuşma ve nefes alma problemlerine etki edebilecek düzeyde müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

Isırma ve çiğneme işlevinin düzelmesi, çenenin doğru konumlanması sonucu estetik olarak da hastanın yüzündeki farklılığın giderilmesi ve çene ağrılarının hafiflemesi için Bursa Ortodontist uzmanımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ortognatik Cerrahi Operasyonları

Hastanın yaşına ve çene kemiğindeki fonksiyonel probleme göre ortodonti tedavisinden sonra düzelme olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Ortognatik müdahaleler için diş hekimi uzmanları, genellikle yetişkin hastaları ameliyat işlemine tabi tutar. Bunun dışında çocuklar ve ergenlikte olan hastalar çok büyük bir çene problemleri yoksa, problem ameliyat olmadan ortodonti tedavisiyle düzelmektedir.

Ortognatik Cerrahi Ameliyatı Riskli Midir?

Çenenin doğru konumlanması için yapılan ameliyat işlemlerinde hastanın muayene ve ortodonti tedavileri yapıldıktan sonra ameliyatı gerçekleştirilebilmektedir. Fakat hiçbir ameliyatın risksiz olduğu söylenemez, genel anestezi altında yapılan cerrahi uygulamalar, profesyonel uzman diş hekimlerimiz tarafından gerçekleşen işlemlerdir.Uzman hekimlerimiz tarafından Bursa ortodontist tedavisi, ameliyatlı ya da ameliyatsız güvenle başvurabileceğiniz bir kliniktir.

Çene Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çene ameliyatı işleminden sonra hemen ertesi gün taburcu olabilirsiniz. Tabi bu her hasta için geçerli olmayabilir ama çoğu zaman bir gün sonra taburcu olunur. Aynı zamanda çeneniniz 1 hafta boyunca lastikli bir mekaniğe bağlı kalacaktır. Çenenizin kaymaması için ilk 2 veya 3 gün sıvıyla beslenmeniz gerekmektedir. Daha sonra doktorunuzdan 1 hafta sonra egzersizlerinizi yapmanız için randevu almanız gerekecektir.

Egzersizlerinizi yapmanız ve doktorunuzu dinlemeniz halinde ortalama 4 ay içinde ortodontik tedaviniz tamamen sona erecektir. Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından yapılacak olan çene ameliyatlar hakkında bilgi almak için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz
  • [medin_icon icon=”icon-clock”]Pzt-Cum 09:00 – 19:00
    Cumartesi 09:00- 19:00
    Pazar Kapalı
İletişim Bilgileri
  • [medin_icon icon=”icon-clock”]Telefon: 0 544 354 73 56

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa'da sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Osmangazi / Bursaİletişime Geç