0544 354 73 569.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı Metro Yanı, Evke Onyx PlazaOsmangazi / BURSA

 6-7 yaşlarında yapılması gereken çocuklarda ortodontik tedavi, ağız, çene ve diş gelişimi için önemli bir zamanlamadır. Çocuklar büyüme gelişim çağlarında diş kayıpları yaşayabilir, yanlış çene hareketlerinden dolayı dişlerin yanlış gelişmesine neden olabilir. Bu alanda uzman olan diş hekimlerimiz, Bursa ortodontist kliniğimizde, dişlerin fonksiyonel uyumunu sağlamak için doğru tedavi yöntemleri uygulayacak ve ömür boyu ortodonti problemini ortadan kaldıracaktır.

Erken Yaşta Yapılan Ortodontik Muayenenin Faydaları

Erken yaşta yapılan muayene sonucunda çocuğun diş problemleri saptanarak, kısa zamanda tedaviye başlaması amaçlanmaktadır. Yanlış biberon kullanımı, parmak emme ve dil itimi hareketlerinden dolayı 2,5 ile 7 yaş arasındaki çocukların dişleri yanlış konumlanabilmektedir.

  • Diş kayıpları
  • Ayrık diş problemleri
  • Çapraz kapanan çene
  • Ters ve örtülü diş kapanışı
  • Anormal diş çıkarma (sürme)
  • Fazla dişler
  • Çapraşık diş yapısı
  • Alt veya Üst Çenenin geride olması
  • Alt veya Üst Çenenin ileride olması

Problemleri Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından analiz edilerek, tedavi altına alınacaktır. Bu sorunlar tedavi edilmediği sürece daha büyük diş hastalıklarına neden olabilmektedir.

Erken Ortodontist Tedavi

Çocukluk dönemi insanların gelişim dönemlerinden biri olarak, hayatımız boyunca edinebileceğimiz kemik hastalıklarının da ilk aşamasıdır. Özellikle çene kemiğinin yapısı ve dişlerin doğru konumlanması için çocukların diş çıkarmaya başladıktan sonra düzenli olarak diş hekimlerine götürülmesi hayatları boyunca yaşayacakları diş problemlerini daha aza indirecektir.

Çocuklarda Ortodontik Tedavi, her zaman daha iyi sonuçlar alınan ve kısa süren tedavilerden biridir. Çocuğun dişleri tam olarak konumlanmadan ve çene hareket bozuklukları alışkanlık haline gelmeden problemler saptanarak, Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından tedavi edilecek ve hayatı boyu güzel dişlere sahip olması sağlanacaktır.

Daimi Dişlenme Döneminde Ortodontik Tedavinin Önemi

Dişlerin konumlarının kesinleştiği dönemler, daimi dişlenme dönemi olarak geçmektedir. Daimi dişlerin tedavi altına alındığı dönemde dişlerin sıralanması ve fonksiyonel bir uyum içinde olması uzman doktorlarımızın ilk hedeflerinden biri olmaktadır. Sıklıkla yaşanan anormal pozisyonda konumlanmış diş ve yanlış çene hareketleri, çocuk yaşta müdahale edilmediği takdirde daha büyük bir tedavi gerektirebilmektedir.

Daimi dişlenme döneminde mutlaka uzman bir diş hekimine başvurularak, dişlerin kısa zamanda doğru konumlanarak çene hareketlerini etkilememesi sağlanmalıdır. Özellikle 9 ile 14 yaş daimi dönem için önemli yaşlardan biridir.

Ortodontik Hastalık Problemleri

Ebeveynlerin diş hekimlerine müracaat etmeleri gereken problemler şu şekilde sıralanabilir. Çocuğunuzun aralık dişleri varsa ve yemek yerken çok fazla çene hareketi yapmak zorunda kalıyorsa bu normal bir durum değildir. üst çenesi dar ise, ağız solunumu yapıyorsa bu bir problemdir. Aynı zamanda üst çenede yukarıdan diş çıkması ve çenenin asimetrik kapanışı durumları ebeveyn gözlemleriyle de saptanabilmektedir.

Bu durumlarda çocuğunuzun çene ve diş problemleri için Bursa ortodontist uzmanlarımıza danışabilir, bilgi alabilirsiniz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more