Bursa Ortodontist

Her yönüyle sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak insanların daima kaliteli bir yaşam sürmesinde çok önemli bir pay sahibidir. Bu durum rahatça besinleri tüketebilmeye ve aynı zamanda estetik açıdan iyi bir diş yapısı görünüşüne sahip olmaya olanak sağlar.

Ancak aksi durumda insanların yaşam kalitelerini bozucu birtakım rahatsız edici sorunlar meydana gelir. Bu noktada yapılması gereken ise alanında uzman diş hekimlerinden destek alınmasıdır. Ağız ve diş sorunları arasında en önemlilerinden biri ayrık veya çapraşık türde oluşmuş olan yapılardır.

Bu noktada kişilerin alacağı tedavi, ortodonti tedavisidir. Bu tedavi metodu günümüzde birçok ağız ve diş sorunun giderilmesinde oldukça işe yarayan diş tıbbının en önemli tekniklerinden biridir. Sağlık kuruluşumuz bünyesinde Bursa ortodontist uzmanlarımız aracılığıyla bizler en iyi kalitede ortodontik tedavi hizmetlerini danışanlarımıza verebiliyoruz.

Ortodonti Tedavisi Seçenekleri

Ortodonti tedavileri tamamen kişilere özgü olacak şekilde yapılan bir niteliğe sahiptir. Her danışanın yaşadığı sorun esas alınarak buna uygun biçimde bir tedavi planı ortaya çıkarılır. Sağlık kuruluşumuz bünyesinde bundan dolayı her sorunu giderebilmek adına farklı türden hizmet seçeneklerine yer verilmiştir.

Ortodonti tedavi seçenekleri arasında oldukça geniş türden bir çeşitlilik bulunmaktadır. Kişiler üzerinde yapılacak analizler çerçevesinde hangi tedaviden fayda sağlanabilir bunun tespiti uzmanlarca yapılabilmektedir.

Hangi Durumlarda Ortodonti Tedavisi Yapılır?

Daha iyi bir ağız ve diş yapısına sahip olmak için mutlaka sorunları erken evrede fark etmek ve bu konuda uzmanından yardım almak her bakımdan önemlidir. Ağızda oluşan unsurlar dikkatlice ele alınırsa ortodontik tedavinin gerekliliği konusunda bir karara varılması mümkün olur.

Konuşma ve çiğnemede birtakım zorluklar yaşanması, estetik açıdan bazı kaygıların oluşması, ayrık veya çapraşık hizalanmış dişlerin ileriye dönük bir risk oluşturması durumlarında ortodonti tedavisi gerekebilir.

Diş sağlığı hizmetlerimiz kapsamında bizler bu süreçte danışanlarımıza yönelik analizlerimizle hangi tedaviden en iyi sonuçlar alınır buna karar vererek ilgili şekilde işlemlere başlayabilmekteyiz.

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisinin en güzel yönlerinden biri duruma göre farklı yaş gruplarındaki insanlara da uygulanabilmesidir. Yetişkinler gibi çocuklar da yeri geldiğinde bu tedaviyi güvenle alabilme şansına sahiptirler.

Bizler diş sağlığı hizmetlerimizi sunduğumuz alanda çocukların ağız ve diş yapılarında meydana gelen sorunlara yönelik olarak da tedaviler gerçekleştirebiliyoruz. Erken aşamada her zaman duruma müdahale etmek önemli olduğundan bizler gereken ne varsa bunu büyük bir özveriyle yapabilmekteyiz.

Çocuklarda eğer çapraz kapanan bir çene, ayrık dişler, anormal yapıda dişlerin çıkması veya genel çapraşık bir diş oluşumu varsa mutlaka bunlara erken şekilde müdahalede bulunulmalıdır. Aksi halde bu önemli sorunların çocukların ilerleyen yaşamlarında onlar için istenmeyen daha olumsuz nitelikte birtakım problemleri gündeme getirebilir.

Lingual Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi seçenekleri arasında yer alan lingual tedavi seçeneğinde çapraz dişler ve ayrıca çene bozukluklarının giderilmesi için birtakım teller ve braketler kullanılır. Bu diş tedavisi araçları sayesinde belirli bir süreç içerisinde bir plana bağlı olarak uygun şekilde düzeltmeler sağlanır.

Verimliliği ve olumlu yönde geri dönüşleri oldukça yüksek olan bu teknik sayesinde kişiler sorunlardan rahatlıkla kurtulabilir bir hale gelirler. Ağız ve diş yapısına uygun şekilde hazırlanan bu araçlarla kişilerin dişlerinde giderek düzelen bir yapı olduğu görülür.

Teller ve braketler doğrudan dişlerin arkasına yerleştirilebildikleri için bu durum gündelik yaşamda estetik açıdan herhangi rahatsızlık ortaya çıkarmaz. Kişiler bu tel ve braketler ile de yine yaşamlarına rahatlıkla devam edebilirler.

Yetişkinlere Yönelik Ortodonti Tedavileri

Yetişkin insanlarda da uygulanan ortodontik tedaviler her bakımdan beklentilere uygun şekilde olumlu sonuçların alınabilmesine imkân tanımaktadır. Dişlerin yanlış konumlanmış olması, çiğneme yaparken çenede kayma durumlarının olması veya solunum konusunda ortaya çıkan zorluklar yetişkinlerde ortodontik tedaviyi gerektirebilmektedir.

Bu ve benzeri türden sorunlarda yetişkinlere özel bir ortodontik tedavi planı oluşturulması her zaman için mümkündür. Yalnızca bu noktada doğru bir analiz ve değerlendirmenin yapılması gereklidir. Bizler bu alanda iyi bir deneyime ve tecrübeye sahip olarak sunduğumuz sağlık hizmetlerinde tüm danışanlarımıza güvenle yardımcı olabilmekteyiz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa'da sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Osmangazi / Bursaİletişime Geç