9.00 am - 7.00 pm
Bağlarbaşı Metro Yanı, Evke Onyx PlazaOsmangazi / BURSA

İlk Muayene

İlk Muayene ; Ağız ve diş sağlığı için önemli olan ilk muayene, hastanın diş problemlerinin teşhis edilmesi ve tanıya göre hareket edilmesi için önemli bir aşamadır. Diş çürümeleri, diş kayıpları ve daha da önemlisi diş çene ilişkisinin teşhisi için uzman bir hekime başvurulması önemlidir. Bursa ortodontist tedavisi için hasta kendi teşhisi koyamayacağı gibi çocukların diş problemleri dışarıdan bakılarak anlaşılamamaktadır. Bu nedenle her zaman uzman bir diş hekimine başvurulması küçük yaşlardan itibaren önemlidir.

Oral Diagnoz İle Ortodonti Teşhisinin Önemi

Ortodonti tedavisi için erken teşhis her zaman önemli ve tedavi zamanını da kısa tutacak bir aşamadır.

Ortodonti problemleri hastanın yemek yeme, konuşma ve hatta solunum yollarında problem yaşamasına neden olabileceği gibi diş eğriliğiyle estetik olmayan bir görünüme de neden olmaktadır. İlk muayene ve tedavi yöntemleri için Bursa Ortodontist uzmanlarımıza danışabilir, bu alanda bilgi edinebilirsiniz.

Çocuklarda İlk Muayene Yaşı Kaçtır?

Çocuklarda ortodonti tedavisi için küçük ve erken olduğu düşüncesi yanlış öğrenilmiş bir düşüncedir.

Dişin yanlış konumlanması, parmak emme ve tırnak yeme problemleri alt ve üst çene ve dişlerin anormal bir şekilde kapanmasına neden olmaktadır. Bursa ortodontist tedavisi için Uzman Diş hekimlerinin önerisi, hastanın problemlerini teşhis ederek, kısa zamanda tedaviye başlanması çocukların 5-7 yaşında ortodonti muayenesi yapılması yönündedir.

Ergenlik Döneminde İlk Ortodonti Muayenesi

Çocuk yaşlarda problem yaşamamış olan hastaların, ergenlik döneminde de ortodonti problemleri yaşamaları söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle ergenlik döneminde de ağız ve diş sağlığı için uzmanlarımıza başvurmanız sağlığınız açısından önemli bir yer tutmaktadır. Bursa ortodontist uzmanlarımız ergenlik döneminde ağız, çene ve diş sağlığı için ortodonti tedavisi uygulayarak hastalarımızın dişlerinin konumunu düzeltecektir.

Yetişkinlerde İlk Ortodonti Muayenesi

Yetişkinlerin muayenelerinin belli bir yaşta olması gerekmemektedir. Dişsel problemler her yaşta düzelebilir. Diş bozukluklarının ve çene yapısının tedavi edilmesi için yetişkin hastalar istedikleri zaman tedaviye başlayabilirler. Ancak geç kalınan ortodonti tedavisi daha da sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Bursa ortodontist uzmanlarımız, yetişkin hastalarımızın olabildiğince kısa sürede tedaviye yanıt verebilmesi için profesyonel yöntemler kullanarak, kısa zamanda ağız, çene ve diş problemlerini tedavi edecektir.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more