Bursa Ortodonti

Bireylerde tam anlamıyla sağlıklı bir ağız ve diş yapısı olabilmesi için, diş ve çenenin birlikte uyumlu yapıda olması gerekiyor. Birçok kişi, dişlerinde çürük olmadığı zaman sağlıklı bir ağız yapısına sahip olduğunu düşünür. Oysa çene yapısındaki her türlü bozulma da ağız sağlığını ciddi derecede etkiler. Anormal düzeyde gelişen çene yapısını ve dişlerin ilişkisini düzelten bir tedavi olan ortodonti, bu bakımdan son derece gerekli bir tedavi şeklidir. Uzman doktorumuzla sizlere sunduğumuz ortodonti hizmetleri, çene yapınızdaki bozuklukların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Profesyonel yöntem ve tekniklerle uyguladığımız bu tedavi, yetişkin ve çocuklar için ayrı ayrı şekillerde uygulanıyor.

Başlıklar

Ortodonti Nedir?

Halk arasında diş teli uygulaması olarak bilinen ortodonti, belirli yöntemlerle uygulanan ve çene yapısındaki bozuklukları gideren bir yöntemdir. Uzun yıllardan bu yana Bursa ortodonti alanında hizmet veren kliniğimiz, sizlere en uygun yöntemlerle tedavi sağlıyor. Diş ve çene yapınızda dikkat çekici düzeyde olan bozukluklar, bireyleri hayatının her alanında olumsuz etkileyebilir. Bu tür bozukluklar ciddi düzeyde iletişim sorunu yaratırken aynı zamanda dış görünüş olarak da bireylerde negatif bir hava oluşturur. Ağrısız şekilde ortodonti uygulamasını kullanmak için kliğimizi tercih edebilir ve sizlere sunduğumuz kapsamlı hizmetlerle kısa sürede diş ve çene yapınızı normal seviyelere getirebilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinde Ağrı Oluşur mu?

Ortodonti tedavisi ile birlikte dişlere takılan teller, ilk günler içerisinde belirli diş hassasiyetleri oluşturur. Bu hassasiyet, ortalama olarak 1 hafta gibi bir süre boyunca dişlerde hafif ağrı oluşmasına neden olabilir. Ancak bu ağrılar, kliniğimizde uygulanan doğru ve etkili çözümler sayesinde ilk haftadan sonra kalıcı olarak ortadan kalkar. Bu süre içerisinde genel olarak ağrı kesici kullanmaya gerek görülmez. Ancak uzman doktorumuzun uygun gördüğü hallerde, düşük dozlarda ağrı kesici uygulaması yapılabilir. Tedavi başladığı günden itibaren uzman doktorumuz sizlere her anlamda rehberlik yaparak tedavi sürecinin en doğru şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Ortodonti Sonrası Yeme İçme Nasıl Olmalıdır?

Kliniğimizde uygulanan profesyonel yöntemler, diş tellerinin ağız yapısına tam uyumlu yapıda işlemesini sağlar. Uygulama sonrasında uzman doktorumuzun yönlendirmesiyle sizlere en doğru yeme içme tavsiyeleri verilecektir. Ortodonti uygulamasının ardından özellikle ön dişlerde herhangi bir ısırma ya da koparma yapılmaması tavsiye edilir. Yediğiniz besinlerin mümkün oldukça bıçak ve el yardımıyla koparılması ve küçük parçalar halinde tüketilmesi önerilir. Dişlerinize yapıştırdığımız braketlerin kopmaması için ve ön dişlerde ağrı olmaması için çift taraflı çiğneme yapılması gerekir. Ortodonti sonrasında uzman doktorumuzun en fazla uzak durmanızı tavsiye edeceği gıdaların başında, şekerli besinler yer alıyor. Yüksek oranda şeker içeren bütün gıdalardan ortodonti tedavisi sürecinde uzak durulması gerekiyor. Aynı şekilde kabuklu gıdalar ve asitli içecekler de bu süreçte hiçbir şekilde tavsiye edilmeyen besinler arasındadır.

Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Ortodonti tedavisi için sizlere verdiğimiz hizmetler, çocuk ve yetişkinler için ayrı şekillerde uygulanıyor. Burada uzman doktorumuzun önerdiği ortodonti yaşı 7’dir. Diş ve çene yapısında genetik olarak bozulmalar bulunan kişilerde, bu yaşlardan itibaren gözle görülür bir anormallik oluşur. Uygulamanın bu yaşlarda yapılması, daha kısa sürede sonuç alabilme şansı verir. Yaş ilerledikçe daha komplike bir tedaviye ihtiyaç duyulduğu için, süreç daha da zorlaşabiliyor

Tüm yaş gruplarında ortodonti tedavisini kısaltmak için uygulanması gereken işlemler şunlardır:

    • Dişler doğru şekilde temizlenmeli
    • Yeme-içme hususuna dikkat edilmeli
    • Apareyler ve ağız içi lastik gibi nesneler kullanılmalı

Bu işlemler tedavi sonrası eksiksiz olarak uygulandığı zaman, her yaş gruplarında daha kısa sürede çözüm elde etmek mümkün olacaktır.

Bursa Ortodonti Ücretleri

Ortodonti tedavisinde uyguladığımız fiyat tarifeleri, problemin şiddetine ve tedavi yöntemine göre değişkenlik arz eder. Detaylı ve net bir fiyat alabilmek için mutlaka kliniğimize başvurarak ortodonti muayenesi olmanız gerekiyor. Uyguladığımız profesyonel işlemlerle diş ve çene yapınızdaki tüm problemleri doğru şekilde teşhis ediyoruz. Pazar günleri haricindeki diğer tüm günlerde iletişim numaralarından bizlere ulaşarak bilgi alabilir ve randevu yaptırabilirsiniz. Sunduğumuz tüm hizmetler sizler için www.drbursaortodontist.com adresinde detaylı olarak açıklanmıştır. Bizleri ziyaret ederek ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi edinebilir ve profesyonel çözümlerimiz sayesinde sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olabilirsiniz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more