Şeffaf Plak Tedavisi Nedir? 2023 Fiyatları

Ortodonti tedavileri içerisinde en çok merak edilen işlemlerden birisi de Şeffaf Plak Tedavisidir. Dişlerdeki şekil bozukluklarını gidermek için genelde diş teli kullanılır. Diş teli kullanmak istemeyen kişiler için geliştirilmiş olan şeffaf plak tedavisi ile dişlerini ideal konumuna gelmesini sağlamaktadır.

Şeffaf Plak teknolojisi birçok kişinin diş çarpıklıklarını ağrısız bir şekilde iyileştirmekte. Dışarıdan bakıldığında herhangi biri tarafından fark edilmeyen plaklar, dişleri belirlenen süreden bile daha kısa sürede ideal pozisyonuna getirir. Aynadaki gülüşünüzü daha güzel hale getiren Şeffaf Plak Tedavisi ile ilgili detaylar;

Başlıklar

Şeffaf Plak Nedir?

Ortodonti hastalarının en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi olan Şeffaf Plak görünmez diş teli olarak da bilinmektedir. Estetik görünüm açısından diş teli takmak istemeyen kişilere uygulanan şeffaf plak, diş tellerine nazaran daha başarılı işler ortaya çıkarmaktadır. Son zamanlarda özellikle çocuklar tarafından tercih edilmeye başlanan şeffaf plak teknolojinin getirmiş olduğu birçok yeniliğe de bulunmaktadır.

Tedavi sonrası dişlerin nasıl görüneceğini dijital ortamda hastalarına gösteren ortodonti uzmanları, yenilik ve değişime tamamen açık şekilde hizmet vermektedir. Tedavi uygulanmaya başladığında hastalar ağızlarında hiç diş yokmuş gibi hissederler. Uygulama sırasında hiçbir ağrı ve sizi hissedilmez. Hastalar, diş teli kullanmadan şeffaf plak sayesinde kısa süre içerisinde istedikleri diş görünümlerine sahip olabilirler.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

invisalign şeffaf plak tedavisi
Ortodonti tedavileri içerisinde yer alan şeffaf plak, bu alandaki en büyük teknolojik gelişmelerden birisidir. Tamamen kişiye özel olarak geliştirilen plaklar hastalardan alınan ölçülere göre tasarlanmaktadır. Diş teli tedavisi istemeyen, diş tedavisinin vermiş olduğu olumsuz görüntüden etkilenmek istemeyen kişiler şeffaf plak tedavisi ile istediği sonuca ulaşabiliyor. Her yaş grubundan hastaya uygulanabilen şeffaf plak etkisini daha çok yetişkin ve çocuklarda göstermektedir. Ortodonti uzmanları genel olarak hafif ve orta düzey diş çapraşıklığı tedavisinde kullanılıyor. İleri seviye bozukluklar için diş teli tedavisinden destek almak gerekebiliyor.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne İşe Yarar?

Şeffaf Plak Tedavisi, ortodonti hekimlerinin yeni yeni uygulamaya başladığı bir yöntemdir. Çapraşıklık sorunu başta olmak üzere dizinsel sorunlar, kapanış bozuklukları ve yapısal deformasyon gibi rahatsızlıkları %90 oranında tedavi eden şeffaf plak özellikle genç nesilde daha yüksek etkiler göstermektedir.  Ortodonti tedavileri içerisinde bu zamana kadar ki en hızlı tedavi sürecine sahip olan şeffaf plak, çapraşıklık tedavisinde kesin sonuçlar göstermekte.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Invisalign Tedavisi için araştırma yapan hastalara süreç ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Ortodonti uzmanı öncelikle hastanın ağız ve diş yapısını inceleyerek şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığına bakar. Hasta eğer tedaviye uygun ise alt ve üst çeneden plakların hazırlanabilmesi için kalıp ölçüsü alınır.

Tedaviye başlamadan önce hastanın ağız içi fotoğrafları çekilir. Alınan ölçüler şeffaf plağı hazırlayacak ekibe gönderilir. Alınan kalıp üzerinden hastanın diş yapısı dijital ortama aktarılır. Burada tedavi sonrası hastanın diş yapısının nasıl görüneceği gibi detaylar ortaya çıkar. Hastaya dişinin dijital olarak nasıl görüneceği gösterilir ve onayı alınır. Onay alımından sonra şeffaf plakların üretimi başlar ve tedavi aşamasına geçilir.

Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır?

Hastalar ilk etapta şeffaf plakları nasıl kullanacaklarını bilemeyebilirler. Zira son zamanlarda internet üzerinden Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır? Şeklindeki aramaların giderek arttığı görülmüştür. Öncelikle alt ve üst çeneler için doğru plaklar kullanınız. Şeffaf plak takımı sırasında alt çene veya üst çeneden herhangi birisine öncelik tanıyabilirsiniz. Plak takımı sırasında plağı yavaşça ön dişinize doğru ittirmeniz gerekiyor. Akabinde parmaklarınız ile eş zamanlı bir kuvvet uygulayarak plağın sağ ve sol azı dişleri üzerine oturmasını sağlayınız. Ortodonti uzmanı, tedaviler sırasında plağın kullanılması ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Ağız İçi Aparey Nedir? Öğrenmek ister misiniz?

Kimlere Şeffaf Plak Tedavisi Uygulanabilir?

Şeffaf Plak Tedavisi, dişleri arasında boşluklar bulunan kişilere ve diş diziliminde bozukluk olan kişilere uygulanmaktadır. Şeffaf plak uygulaması, hemen hemen her yaş grubundan hastaya rahatlıkla uygulanabiliyor. Son günlerde diş telinden daha fazla tercih edilen plak tedavisi özellikle çocuklar ve genç nesil tarafından tercih ediliyor. Uygulanması durumunda ağrı ve sızı hisleri oluşturmayan şeffaf plak tedavisi, genç yaştaki hastaların diş çarpıklıklarını çok kısa süre içerisinde tedavi edebiliyor. Özgür ve özgüvenli bir şekilde gülümsemek istiyorsanız sizler de bu şeffaf plak tedavi türünden destek alabilirsiniz.

Diş Teli Sonrası Şeffaf Plak Kullanımı

Diş teli sonrası şeffaf plak kullanımı da oldukça fazla merak ediliyor. Diş teli sonrasında kullanılan plak tam bir retainer görevi üstlenmektedir. Hastalara diş teli sonrası uygulanan plak tedavisi, dişlerin kaymasının önüne geçmektedir. Dişleri bir arada tutan şeffaf plak, dişlerin eski pozisyona dönmesinin önüne geçmektedir.

Şeffaf Plak Temizliği Nasıl Sağlanmalıdır?

Şeffaf Plak temizliği oldukça önemlidir. Plak tedavisi alıyor olmanız ağız ve diş sağlığınızı ihmal etmenize bahane değildir. Her gün düzenli olarak dişleri fırçalamaya devam etmeniz gerekiyor. Diş fırçalama işlemi sonrasında şeffaf plağı takmadan önce plağın temizliğini sağlamak zorundasınız. Şeffaf plak temizliği için kullanılmamış bir diş fırçası ve su işinizi rahatlıkla görecektir. Yumuşak kıllı diş fırçası ve su yardımı 3 dakikada plağınızı tekrardan kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Hastaların Şeffaf Plak temizliği sırasında bariz olarak uyguladığı birkaç hata ve yanlıştan da bahsetmek istiyorum. Şeffaf plak temizliği yaptıktan sonra iyice durulayın. Plak temizliği sırasında takma diş temizleyici ürünlerinden asla kullanmayın. Bazı kişiler gargara ürünleri ile plak temizliği yapmaya çalışmaktadır. Bu tarz ürünler şeffaf plağın özelliklerini yitirmesine neden olabilir.

2023 Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadardır?

şeffaf plak fiyatları 2022
2023 Şeffaf Plak Fiyatları hastaların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Şeffaf Plak tedavisi, metal diş tellerine nazaran biraz daha maliyetli bir tedavidir.. Plak tedavisinin fiyatı plağın kalitesi ve uygula yapılan merkezin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Çocuklara yapılan işlem ile yetişkinlere yapılan işlem farklıdır. Bu nedenle tedaviler için sabit bir fiyat belirlemek imkansızdır.

Hemen şeffaf plak fiyatı almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki her geçen gün döviz ve enflasyon bazlı artışlar olabilmektedir.

2023 Yılı Şeffaf Plak Kullananların Yorumları

Şeffaf Plak tedavisi uygulatmak isteyen kişiler, bu tedavi şeklini kullananların yorumlarını merak ediyor. Bugüne kadar en az 10 binden fazla kişi şeffaf plak sayesinde sağlıklı gülüşlere kavuşmuştur. Plak tedavisi üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, bu tedavi şeklinin diş teline nazaran daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Alkollü içecek tüketmez, sürekli asitli içeceklerden uzak durursanız plak tedavisi hiçbir olumsuzluk meydana getirmeyecektir.

Bursa Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi olmak isteyen Bursa halkının büyük bir bölümü internet üzerinden Bursa Şeffaf Plak Tedavisi araştırması yapmaktadır. Bursa Ortodonti uzmanları arasında yer alan Bircan Bektaş, bölgenin en büyük diş tedavi merkezlerinden birisine sahiptir. Başta şeffaf plak tedavisi olmak üzere ortodonti alanında ihtiyaç duyulan tüm tedavileri eksiksiz olarak sunmaktadır.

Dr. Dt. Bircan Bektaş – Ortodonti Uzmanı

Kaynak Wiki:

Clear Aligners

Leave a Comment

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more