Bursa Ortodontist Önerileri

Bursa ortodontist önerileri ; İnsan sağlığında diş yapısının öneme çok büyüktür. Kişinin sağlıklı beslenmesini sağlayan dişler aynı zamanda estetik açıdan da önem taşıyor. Doğuştan ya da sonradan yaşana çeşitle olaylar nedeniyle insanların diş yapılarında bozulmalar meydana gelebiliyor. Bursa’da verilen ortodonti tedavileri ile yaşanılan diş sağlığı sorunlarına en iyi çözümler bulunuyor.

Ortodonti diş tedavilerinde, sorunun türüne göre uygulamalar yapılıyor. Estetik görüntünün oluşturulabilmesi için bazı aparatlar takılarak kısa sürede görüntünün istenilen şekilde olması sağlanıyor. Ortodontist çalışmalarında gerekli görülme durumlarına göre diş ya da çene kemiği üzerinde çalışmalar yapılabiliyor.

Başlıklar

Hangi Durumlarda Ortodonti Yapılır?

İnsanlar, sosyal hayatlarında ve iş hayatlarında dış görünüşlerine önem verirler. Dış görünüşü etkileyen ve en çok dikkat çeken ise her zaman dişlerdir. İnsanların ortodonti tedavisine ihtiyaç duydukları durumlar şunlardır.

  • Çarpık diş yapısı,
  • Diş arası dengesiz boşlukların bulunması,
  • Çene yapısı bozuklukları,
  • Ağız kapama ve ısırma sorunları,
  • Yemeklerde çiğneme zorluğu,

Diş yapısının düzgün olmaması, estetik görüntüyü olumsuz etkilerken, çeşitli sağlık sorunlarının da yaşanmasına neden olacaktır. Uzman hekim tarafından uygulanacak olan ortodonti tedavisi sayesinde sorunların en iyi şekilde çözümü için uygulamalar yapılacaktır.

Bursa Ortodontist Önerileri Hizmetleri

Ağız ve diş yapısı, kişilerin sağlığını her açıdan etkileyen bir mekanik sistemdir. Çoğu kişi dişlerinde çürüme ve ağrı olmadığında diş sağlığının iyi olduğunu düşünür. Bazen estetik görüntüler bile bir ortodonti sorunudur. Ağız yapısındaki işlevsel bozukluklar, diş eti çekilmeleri, dişlerin çarpık çıkması ve diş kayıpları ortodonti tedavileri ile düzelebilecek sorunlardır. Bursa ortodontist hizmetlerinden faydalanarak, dişlerinizin yapısını kontrol ettirebilir, mevcut sorunları ya da oluşabilecek sorunların hemen tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz. Ortodonti tedavileri, çocuk ortodontisi ve yetişkin ortodontisi olarak ayrı ayrı yöntemlerle uygulanıyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen diş sağlığı sorunlarının farklı olması özel çalışmalar yapılmasını gerektiriyor.

Yetişkinlerde Ortodonti

yetiskinlerde ortodontikBursa ortodontist hizmetleri ile her yaştaki kişilere ortodonti tedaviler uygulanarak dişsel düzeltmelerin yapılabiliyor. Yetişkinlerde yapılan ortodonti tedavilerinde, çene kemiği ve diş tedavileri ile birlikte diş rengi uygulamaları da yapılıyor. Diş yapısı estetik bir görüntüye kavuşturulduktan sonra diş rengi ten yapısına göre özel uygulamalarla yapılabiliyor. Yetişkinlerdeki ortodonti sorunları daha çok yaşanılan hastalık ya da maruz kalınan darbelere göre değişebiliyor. Tüm sorunlar profesyonel olarak düzeltiliyor.

Çocuklarda Ortodonti

ortodontik tedavi min yasÇocukların ortodonti muayeneleri 6 – 7 yaşlarında başlamalı ve diş yapısının düzgün oluşması sağlanmalıdır. İlk muayene ile çocuklara diş sağlığının önemi anlatılarak iyi bir iletişim kurulur ve gerekli muayeneler rahatlıkla yapılır. Çocuklardaki diş sorunları erken fark edildiğinde sorunlara çözüm bulmak ve uygulamak daha kolaydır. Çeşitli koruyucu önlemler alınarak, çene ve diş yapısının daha düzgün olması sağlanır. Çocuklarda kalıcı ortodonti tedavileri kalıcı dişlerin çıkmaya başladığı 11 -12 yaşlarından sonra yapılır.

Ortodonti Tedavisi Neden Önemlidir?

Diş sağlığı sorunları erken tespit edilemediğinde ve hastanın yaşı ilerlediğinde uygulanacak olan tedavi sürece zorlaşmaya başlayacaktır. Çene yapısındaki işlevsel bozukluk, eğri çıkan dişler hem konuşmayı hem de yemek yemeyi olumsuz etkileyebilecektir. Sağlıklı yaşam ve estetik görüntü açısından ortodonti tedavileri her zaman önemlidir. Diş kayıpları kişilerde beslenme sorunlarına neden olabilecektir. Bursa ortodontist hizmetleri ile diş sorunları erken teşhis edilir ve daha sağlıklı dişlere sahip olma sağlanır.

Ortodonti Tedavilerinin Yapılması

Hastanın ağız ve çene yapısı ile ilgili yaşanan sorunlar, yapılacak olan ortodonti muayenesi ile teşhis edilir. Sorunların teşhisinden sonra yapılacak tedaviler, tedavi süreçleri ve tedavi sonrası beklentiler belirlenir ve hasta ile paylaşılır. Hastanın işlemleri onaylaması ile birlikte tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanır. Öncelikle diş sağlığını olumsuz etkileyen etkenler ortadan kaldırılmaya ve ona göre uygulamalar yapılmaya başlanır. Bursa ortodontist hizmetlerinde her zaman kaliteli malzemeler kullanılarak, hastanın diş yapısının kalıcı bir estetik ve sağlıklı yapıya kavuşturulması sağlanır.

Ortodonti Tedavi Süreci

Bursa ortodontist önerilerinde kişiler tedavi süreci hakkında da bilgi almak istemektedir. Ortodonti tedavi süreci ile ilgili yapılacak işlemler bazı görsel çalışmalarla hastaya gösterilir. Yapılan bilgilendirme ile kişi tedavi sonrasında nasıl bir durum ile karşılaşacağı hakkında bilgi sahibi olur. Ayrıca tedavi sürecinin ne kadar süreceği, hangi uygulamaların kullanılacağı ve beklentilerin neler olduğu yapılacak ilk muayene ile belirleniyor.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more