7-8 Yaşlarında tedavi edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Üst çene darlığı mevcut ise hareketli apereyler ile çene genişletilmesi yapılmalıdır. Çenesel darlık üst hava yollarının daralmasına sebep olur. Buna bagli olarak çocuğunuz geceleri rahat nefes alip veremez ve çene yüz bölgesinde meydana gelen büyüme olumsuz yönde etkilenir.

Diğer problem ise daimi dişlerin sürmesi sırasında meydana gelen ters kapanış problemidir. Yani üst kesici dişin geride, alt kesici dişin ileride olma durumudur. Bu problem çenenin istenmeyen pozisyonda konumlanmasına neden olur. Bu nedenle erken yaşta haraketli apereyler ile tedavi edilmelidir.

Diğer problem süt dişinin erken yaşta kaybedilmesidir. Mutlaka yer tutucu dediğimiz aygıtlarla boşluk sabitlenmelidir. Böylece daimi dişin sürebileceği boşluk sabit kalır ve doğru pozisyonda sürmesi kolaylaşır. Aksi halde dişin sürebileceği boşluk kalmaz ise ya diş çene içerisinde gömülü kalır ya da anormal pozisyonda sürebilir.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more