Bursa Ortodontist Doktor

Bursa Ortodontist Doktor; Her yaştaki kişiler, çeşitli nedenlerden dolayı diş sağlığı sorunları yaşayabiliyor. Diş sağlığı sorunları erken teşhis edildiğinde, sorun büyümeden çözüm bulunabiliyor ve diş kayıplarının önüne geçilebiliyor. Bursa’da en iyi ortodonti doktoru arayanlar, verilen hizmetleri inceleyerek en iyi doktoru bulduklarından emin olabiliyor. Ortodonti tedavileri ile ağız ve çene yapısı bozuklukları, diş sorunlarına en iyi çözümler bulunuyor.

Başlıklar

Ortodonti Tedavileri Nelerdir?

Ortodonti tedavi çeşitleri, çocuk ortodontisi ve yetişkin ortodontisi olarak uygulanabiliyor. En iyi ortodonti doktoru olarak verilen hizmetlerle hastalara uygulanan ortodonti tedavi çeşitleri şunlardır.

  • Metal diş teli takma,
  • Şeffaf diş teli takma,
  • Lingual diş teli,
  • Şeffaf plak,

Ortodonti tedavilerinde, çene kemiği üzerinde bulunan dişlerin estetik görüntü oluşturacak şekilde yerleştirilmesi ve sağlıklı olması sağlanır. Uygulanan tedavi yöntemleri istenilen sonucun elde edilmesini sağlar.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodonti tedavileri denildiğinde akla ilk olarak diş teli uygulamaları gelir. Bursa’da yapılan en iyi ortodonti tedavileri uygulamaları ile dişlerde meydana gelen çapraşıklıklar giderilir ve çapraşıklıkların oluşması önlenir. Ortodontik tedavi, kas ve çene gelişimini düzeltmek, kontrol altına almak ve dişleri hareket ettirerek daha düzgün konuma getirmeyi hedefler. Dişlere takılan teller sayesinde dişler istenilen yöne doğru hareket ettirilebiliyor. Hastanın diş yapısına göre farklı aparatlar kullanılarak tedavi süreci daha sağlıklı bir şekilde yürütülebiliyor.

Ortodonti Problemleri

Ortodonti problemleri, kişinin yaşına, sağlığına ve yaşanılan olaylara bağlı olarak farklı olabiliyor. Çocuklarda kalıcı dişler çıkarken, eğri ya da üst üste binme gibi faklı şekillerde çıkabiliyor. Erken tedavi ile düzeltilmediğinde bu ağız yapısı estetik görüntüsünü bozabiliyor. 

Diş yapısı bozuk olan kişilerde konuşma zorluğu ve yeme zorluğu yaşanabiliyor. Bursa’nın en iyi ortodonti doktoru, hastanın ağız muayenesini yaparak, tüm sorunları teşhis ederek, en sağlıklı şeklin kazandırılabilmesi için çalışmalara hemen başlıyor.

En İyi Ortodonti Doktorunu Seçme

Kişiler her türlü sağlık sorununda her zaman en iyi doktordan hizmet almak ister. Diş sağlığı her yaşta görülebilecek sorunlardan birisidir ve uzman doktor tedavileri ile sorunlar kısa sürede çözülebilecektir. Bursa’nın en iyi ortodonti doktoru, tedavi öncesi yapacağı muayene ile sorunları tespit ederek, sorun ve uygulanacak tedavi yöntemleri hakkında bilgi veriyor. Hasta doktor iletişimine önem verilmekte ve hastanın tüm taleplerini yerine getirebilmek için kaliteli aparatlar kullanılarak tedavi sürecinin hızlı ilerlemesi sağlanmaktadır. Doktor seçimine, önceki hastalara yapılan uygulamalar ve tedavi sonuçları görülerek kararlar verilebilir.

Ortodonti Tedavileri Ne Kadar Sürer?

ortodontik tedavi min yasOrtodonti tedavileri, diş ve çene yapısı bozukluklarının düzeltilmesini hedef alan süreçtir. Diş ve çene yapısı bozuklukları ve kişinin yaşına göre tedavi süreçleri farklı sürelerde tamamlanabiliyor. Sorunun yapısına göre ortodonti tedavileri 1 ya da 2 yıl sürebiliyor. Dişlerdeki çapraşıklık durumu, çene darlığı, çene çıkıntısı gibi sorunlara göre bazı tedaviler 6 ayda da tamamlanabiliyor. Bu süreleri tamamen hastanın diş sorunlarına göre değişebiliyor.

Ortodonti Tedavileri İçin En Uygun Yaş Hangisidir?

Ortodonti sorunları, çocukların kalıcı dişlere sahip olmaya başladığı yaşlarda ortaya çıkmaya başlamaktadır. Dişlerin çapraşık çıkması, çene yapısının oluşması ortodonti tedavilerinin gerekliliğini ortaya koyuyor. Çocuklarda erken teşhisin yapılabilmesi için 6 – 7 yaşlarında ortodonti doktoru muayenesinden geçirilmesi önemlidir. 

Erken yaşlarda yapılacak olan tedavilerde, erken teşhis uygulanacak olan tedavileri kolaylaştırırken tedavi sürecinin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır. Her yaştaki kişilerin yaşayacakları ortodontik sorunlar için yaş ayrımı yapılmaksızın tüm tedavi yöntemleri hemen uygulanmaktadır. Diş sağlığı sorunları hissedildiği anda ortodonti tedavilerine hemen başlanmalıdır.

Ortodonti Tedavisi Neden Gerekli?  

drbircanbektasKişilerin çoğu ortodonti tedavilerini estetik görüntü oluşturulması için yapılan diş tedavileri olarak görebiliyor. Ortodonti tedavileri, sadece estetik kaygının giderilmesi için değil aynı zamanda diş hastalıklarının önlenmesi, çene yapısı sorunlarının çözümü için uygulanabiliyor. Ortodonti tedavileri ile konuşma bozuklukları, çiğneme zorlukları ve diş estetik yapısı düzeltme işlemleri yapılır. Bursa’da en iyi ortodonti doktoru olarak her yaşta hastaya en iyi tedavi yöntemleri uygulanmaya, herkesin sağlıklı bir diş yapısına sahip olması sağlanmaya çalışılıyor.

Bursa ortodontist hizmeti! Diş teli, şeffaf plak, ortognatik cerrahi ve estetik ortodonti gibi tedavilerle çocuk ve yetişkinler için kaliteli çözümler sunuyor. Sizlerde Bursa’da Ortodonti Hizmeti almak istiyorsanız Dr. Dt. Bircan Bektaş Çıtak’a ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more