Diş Teli Çene Yapısını Düzeltir mi?

Ağız ve diş sağlığı konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de diş teli çene yapısını düzeltir mi? Konusudur. Diş telleri, bozuk olan ağız ve diş yapısını düzelterek estetik görüme kavuşmasını sağlar. Özellikle erken dönemde teşhis edilen diş ve çene bozuklukları diş telleri sayesinde kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Başlıklar

Alt Çene Geriliği ile Düzelir mi?

Alt çene geriliği hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir. Eğer hasta 9 yaşından küçükse hareketli aygıtlar kullanılarak alt çene eğriliği tedavi edilebilmektedir. 9 yaşını geçen hastaların tedavisi ise büyüme gelişimim tamamlanmasına kadar beklenir, akabinde ameliyat ile yapılır. Hangi yaş grubunda olursa olsun alt çene geriliği yaşayan hastalar, kendilerine uygun tedavi yöntemi ile alt çene geriliğinden kurtulabilirler.

Diş Teli Öncesi Sonrası Çene

diş teli öncesi sonrası

Diş teli öncesi sonrası çene yapısında meydana gelen değişimler, tedavi olmak isteyen hastalara büyük oranda ilham olmaktadır. Tedavi öncesinde konuşmada, gülmekte çeken hastalar, diş teli tedavisinden sonra rahatça konuşup özgürce gülebilmenin keyfini yaşıyorlar.

Hastaların bu konu ile ilgili endişeleri en çok konuşma ile ilgili olumsuz bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgilidir. Ortodonti tedavileri sonrasında hastaların konuşmalarında herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı gibi hayat standartları daha üst seviyeye yükseltmektedir.

Diş Teli Çene Yapısını Değiştirir mi?

Diş teli çene yapısını bütünü ile değiştirmemektedir. Yapılan işlemler sadece geride olan alt ve üst çenenin ideal konuma getirilmesini sağlamaktadır. Bunun haricinde çene yapısında harici olarak işlem uygulanmamaktadır.

Diş teli tedavisi birçok hastanın sosyal yaşantısını büyük oranda değiştirmiş, yaşam standartlarını yükseltmiştir. Tabi bunların sağlanabilmesi için diş teli tedavisinin alanında uzman bir uzman tarafından yapılması gerekiyor. Diş teli tedavisi almak isteyen hastalar, Bursa Ortodonti merkezi Bircan Bektaş ile iletişime geçerek hizmet alabilirler.

Alt Çene Geriliği ve Önde Olması Tedavisi yazısına göz atabilirsiniz.

Leave a Comment

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more