Gülümsemeleriniz Yarım Kalmasın

Dişlerinizin tek işlevi sadece yeme fonksiyonuna eşlik etmek ve yardımcı olmak olmadığından bakımlı ve sağlıklı olması da oldukça önemli bir hal alır. Düzgün bir diş ve çene yapısı birlikte olduğunda hem sindirim sisteminize etki eden hem de güzel gülüşlerinizin olmasına kolaylık sağlar. 

Ağrı yapmayan, çürük olmadığından dolayı herhangi bir sağlık sorunu çıkarmayan dişlerinizin sorunsuz olduğu kabul edilmemelidir. Çünkü çene ve diş yapısından kaynaklanan etmenler gülüşlerinizin daha kısıtlı, yarım veya eksik kalmasına neden olabilir. Bunun için Bursa ortodonti ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir uzmanla tedaviye başlamanız kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Başlıklar

Ortodonti Desteği Nedir?

Dişlerinden fonksiyonel olarak herhangi bir şikayeti olmayan kişilerin çene, kemik veya kaslarla alakalı bir takım sorunları olabilir. Dişlerin birbiriyle uyumlu ve normal bir yapıda gelişmiş olması gerekir. Dişlerinizin, çene ve diş ilişkilerinizin doğru şekilde olmasını sağlamak adına ortodonti desteği almanız önemlidir. Doğru teşhis koymak ve tedavi yolunun belirlenmesinde uzman hekimle çalışmak sonucun daha kısa sürede ve istediğiniz şekilde olmasını sağlayacaktır.

Ortodonti Hizmetleri Nelerdir?

Bahsedilen sorunların giderilmesi başta olmak üzere birçok konuda tedavi sağlayan ortodonti biriminin farklı hizmet alanları vardır. 

Bunlar arasında:

  • Ortognatik Cerrahi,
  • Lingual ortodonti tedavi,
  • Yetişkin ortodontisi,
  • Çocuk ortodonti tedavisi,
  • Estetik tel tedavisi

Şeklinde bazı başlıklardan bahsedilir. Bunların tamamı uzmanlık, eğitim ve bu alanda başarı gerektiren tedavilerdir.

Ortodonti Tedaviler Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan ortodonti tedavisi için başvurduğunuzda sorunun neden kaynaklandığına dair gerekli sonuca ulaşmak için bazı test ve röntgen işlemlerine başvurulur. Ardından tanı konulduktan sonra gülüşlerinizin daha içten, düzgün ve çekinmeden var olması için gerekli olan tedaviye karar verilir. Yapılan tedavi sonrasında estetik ve diş sağlığı aynı anda sağlanmış olacağından hastanın memnun olması da mümkün hale gelir.

Sonuçların Alınması Nasıl Olur?

Bahsedilen sorunlar diş ve çene yapısını doğrudan ilgilendiren etmenler olduğundan dolayı işlemlerin kısa sürede sonuçlanmasını beklemek hata olabilir. Bunun en büyük nedenleri arasında ise geç kalınmış tedavilerdir. Erken yaşta ve fark edilir edilmez tedaviye başlanması sürecin daha kısa ve istenen şekilde olmasına katkıda bulunur. 

Ama yine de yetişkin çağlarda da tedavinin mümkün olduğunu bilmek ve uzman bir hekim olduğunda başarılı sonuçlar alınacağından emin olmak gerekir. Çocuk veya yetişkin işlemlerinde tecrübeye, hastanın durumuna ve hekime bağlı olarak her hasta için farklı tedavi süreçlerinden bahsetmek mümkündür.

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more