Şeffaf Plak Nedir? Ne İşe Yarar?

Görünmez diş teli tedavisi olarak da bilinen Şeffaf Plak, ortodonti tedavilerinin en çok tercih edilen işlemlerinden birisi haline gelmiştir. Estetik açıdan iyi bir görünüme sahip olmayan dişler için uygulanan tedavi, dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde fark edilmemektedir. Tercih edilmesindeki en büyük neden bu estetik görünümdür. Normale göre daha belirsiz durduğu için çok dikkatli bakılmadığı sürece fark edilmez.

Hastalar, teknoloji yardımı ile şeffaf plak öncesi ve sonrası dişlerinin nasıl olacaklarını dijital ortamda görüntüleyebilmektedirler. Tedavi sonrasında kavuşacakları sağlıklı gülüşü gördükten sonra daha motive şekilde tedaviye başlayacaklardır. Diş teli kullanmadan da bozuk dişleri normal hallerine getiren bu teknoloji son yıllarda oldukça fazla merak edilir hale geldi. Bu yazımız içerisinde şeffaf plak nedir, ne işe yarar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Siz de muayene olmak ve detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Bursa Ortodonti merkezi Bircan Bektaş tedaviniz hakkında sizi detaylıca bilgilendirecektir.

Başlıklar

Şeffaf Plak Tedavisi

şeffaf plak

Diş çapraşıklığının tedavi edilmesinde kullanılan plaklar metal braketlere alternatif olarak geliştirilmiş apareylerdir. Belirli orandaki diş bozuklukların tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar, dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde fark edilememektedir. Tedavinin tercih edilmesindeki en büyük etmen, diş fırçalanırken veya yemek yenirken çıkarılabilir olmasıdır. Bu tedavinin uygulanabilmesi için herhangi bir yaş şartı aranmamaktadır. Ağız ve diş yapısı tedaviye uygun olan herkes bu tedaviden destek alabilir. Hastanın tedaviye uygun olup olmadığı ise yapılacak ön muayenede belirli olmaktadır. Ortodonti uzmanları, hastalarla yapacakları ilk görüşmede ön inceleme yaparak tedaviye uygun olup olmadıkları hakkında bilgi vermektedir.

Şeffaf Diş Plağı Kullanımı

Şeffaf diş plağı kullanılmaya ilk başlandığı zaman az da olsa acı verebilmektedir. Bu durum şeffaf plağın işe yaradığını, etki ettiğinin bir göstergesidir. Zaman içerisinde plak düzenli kullanıldıkça ağrı azalacaktır. Şeffaf plak kullanımına alışmak ilk birkaç gün zordur. Hastalar ilk birkaç gün konuşmakta zorlanabilirler. Bu durum da alışmaya başladıkça konuşma durumu da düzelmeye başlayacaktır. Plakların çok büyük bir avantajı bulunmaktadır. Hastalar, diledikleri zaman plaklarını çıkartıp istediklerini yiyip istediklerini içebilmektedir. Plaklar varken ılık su haricinde içeceklerin tüketilmesi önerilmemektedir. Bunun yanı sıra ağızda plak varken sakız gibi plaklara yapışacaklar şeylerin de tüketilmesi önerilmemektedir.

Şeffaf Plak Fiyatları

Sunmuş olduğu güzel estetik görünümden dolayı birçok kişi tercihlerini bu uygulamadan yana kullanmaktadır. Çocuk ve erken dönemdeki erişkinlerin çarpışık diş sorunlarını tedavi eden plaklar metal braketlere nazaran ekonomik bir uygulamadır. Şeffaf Plak Fiyatları, tercih edilecek plak kalitesine göre değişmektedir. Şeffaf Plak tedavisi ve güncel fiyatları hakkındaki bilgilere ulaşmak için Bursa Ortodonti merkezi Bircan Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Retainer Teli Ağızda Ne Kadar Kalır?

Leave a Comment

Hakkımızda

Dr. Bircan Bektaş Çıtak En iyi gülüşe ulaşmanız için Bursa Ortodontist ofisinde sizlere en yeni tedavi hizmetlerini sunuyor.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon & Whatsapp: 0544 354 73 56Bağlarbaşı, 1. Sedir Sk. No:10 Kat:3 Evke Onyx Plaza Osmangazi / Bursaİletişime Geç
Learn more